על בלוג נפלא, על רב שלמה ועל הדרך, גם על האמת

בס"ד

בתקופה האחרונה הקב"ה דורש ממני להאט את הקצב. מחייב אותי לעשות חשבון נפשי וגופני. אני באמת מאמין בניסים וגם בכך שהטבע הוא נס, וגם שהזדקנות התאים היא נס… 🙂

בלוג מאוד מומלץ שנתקלתי בו לאחרונה של אבשלום שילוח, נקרא בין השמים ובין הארץ (תאלצו לסלוח לי, עדיין לא השתלטתי על פלאי הטכנולוגיה ובכללן יצירת קישוריות 😦 ). הבלוג עוסק בתורת איז'ביצה, ברב קרליבך זצ"ל ובפוסט מודרניזם. כתוב בצורה מופלאה ובהירה.

וכך תןך כדי עיון ונבירה בפוסטים השונים שם, עלתה בי תובנה מופלאה. הגעגוע לחיבור ולאחדות עם הקב"ה הוא סם החיים! בלעדיו מגיע המוות הן במובן המטאפורי והן במובן הגשמי. אדם שמתגעגע לקב"ה עשוי להביא את הגעגוע הזה לידי ביטוי באופנים שונים ומשונים. אוטו חדש, דירה חדשה, אהבה חדשה… וכו'.אלא שהגעגוע הזה הוא כמו צימאון שמנסים להרוות באמצעות מי מלח.

וזה עוד במקרה הטוב שבו האדם צמא. כי כשהוא לא צמא הוא ישן או מהופנט מול הטלויזיה או המחשב.

אבל בתשתית של כל הקונסטרוקציה הזו שנקראת חיים, עומד העיקרון הפשוט של געגוע למשהו שאנחנו כבר מכירים ומבקשים לחזור ולהתאחד איתו. המסע הזה נמשך כל עוד הצמא לא בא על סיפוקו או עד שהייאוש משתלט.

ברוך השם, אנחנו עדים בכמה עשורים האחרונים למגמה מאוד חיובית בעולם. מגמה שמושכת אנשים צעירים מכל הגילאים מזרחה. ומבחינתי מזרחה זה לאו דווקא למזרח הרחוק אלא גם ובעיקר לאונה הימנית במוח. לספירת החכמה. זה נכון שיש גם המון בלגאן עולמי ואינטרסים להשאר בחושך ובכל זאת הרבה מאוד אנשים מבקשים את האור. ולא רק יהודים ולא רק ביהדות אבל ברוך השם, אנשים סוף כל סוף מחפשים ובעיניי, עצם החיפוש הוא כבר חצי מהרפואה.

ראיתי ביוטיוב סרט דוקו על רב שלמה קרליבך זצ"ל (אגב מומלץ בחום). באחד הקטעים, מרואיין מביא בשמו של רב שלמה שאמר: "לפעמים הבית לא משהו, הקירות מתקלפים, הגג דולף אבל הדייר! אוי הדייר קויידש קויידשים" (זה מהזכרון אז מן הסתם שיניתי קצת 🙂 ). יש מהות פנימית בכל אחד ואחת מאיתנו שיודעת שהיא לא זקוקה לשום תיקון כי היא עצמה ניצוץ אלוקי. ודווקא הניצוץ המופלא הזה הוא הדבר שמעורר אותנו לרצות לתקן את הדליפה בגג ולצבוע את הקירות ובכלל להתנאות לפני בורא עולם. ומה שרב שלמה מלמד אותנו, זה להסתכל על כל אדם באשר הוא אדם ודרך זה להזכיר לו את מה שהוא תמיד ידע. שהוא טהור וטוב.

העולם שלנו לא זקוק להמונים שיחוללו מהפכה תודעתית\ נשמתית. הוא זקוק רק לי, ולך, ולך, ולך…. אי אפשר אף פעם לזלזל בכוחם של יחידים. על אחת כמה וכמה, יחידים שיודעים שהם טהורים וטובים בפנימיותם.

אני שומע סביב לא מעט נבואות זעם ומה שרואים מידי פעם בחוש שלכאורה העולם באמת התחרפן. עצה טובה של רבנו במצבים כאלה היא לעצום את העיניים. ממילא הכל שקרים ואם רוצים לדעת את האמת, היא ממילא מצויה בפנים.

אשרינו שזכינו להיוולד בתקופה המרגשת הזו. אשרינו שאנחנו יודעים את טהרתנו. אשרינו שאנחנו יודעים שבכוחנו לשנות. אני מתפלל שנזכה כולנו לראות את המציאות הזאת גם בפן החיצוני שלה בבחינת "לא ירעו ולא ישחיתו בכל הר קדשי כי מלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים".

אודות רני בן-נר

מנסה לחזור בתשובה או כמו שחמותי קוראת לי "דתי בערך" :) בעל, אבא, בן, מטפל וחסיד ברסלב בהתהוות. נלחם בנחש מהמזרח הרחוק (כבר הכיש אותי הנבלה) ומנסה למצוא גשרים בין העולמות שבהם אני חי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s